Auto detaling

AUTO DETAILING

Zacznijmy od specjalistycznego nazewnictwa, aby wszystko dla każdego czytelnika było jasne. Auto detailing jest czymś innym, niż tuning. Służy on przede wszystkim doprowadzeniu auta do stanu praktycznie idealnego. W auto detailingu nie chodzi o domontowanie jakiejś części czy naklejenie grafiki na auto. Chodzi o dokładne, precyzyjne co do milimetra wyczyszczenie auta, poddanie go renowacji oraz konserwacji, aby jego stan był nienaganny i utrzymywał się przez bardzo długi czas.

Działania wchodzące w skład auto detailingu obejmują zarówno wnętrze, jak i to, co na zewnątrz. Przeważnie zaczyna się od umycia auta specjalnymi środkami oraz rękawicami. Istotne jest, aby dokładnie wyczyścić lakier z różnego rodzaju zabrudzeń czy nawet lekkich nalotów. Kolejna czynnością jest zabezpieczenie lakieru specjalnym woskiem. Po tej głównej czynności należy się skupić na dodatkach, które mamy umiejscowione na zewnątrz. To między innymi listwy, elementy metalowe, uszczelki itd. Po skończonej pracy na zewnątrz przechodzi się do wnętrza auta. Tapicerka czyszczona jest środkami, które nie są ogólnodostępne. Dostosowywane są one do materiałów, które znajdują się wewnątrz pojazdu – welur, skóra. Dzięki temu wnętrze pojazdu stanie się jak nowe.

Dla kogo auto detailing?

To jest istotne pytanie, ale odpowiedź banalnie prosta – dla każdego. Z tego typu usługi może skorzystać każdy, kto chce jeździć czystym, zadbanym autem, a sam nie ma czasu zająć się dokładnym jego wyczyszczeniem. Choć nie da się ukryć, że z auto detailingu często korzystają ci, którzy chcą wystawić samochód na sprzedaż. Jest to dobry pomysł. Auto stanie się jak nowe, a jego wartość na pewno wzrośnie.