Czy marka oleju ma znaczenie?

Czy marka oleju ma znaczenie?

Wydawać by się mogło, że ze znalezieniem odpowiedniego oleju silnikowego żadnego problemu mieć dziś nie będziemy. Nie da się bowiem ukryć, że takich artykułów na rynku jest dziś pod dostatkiem. Dotyczy do jego klasy, rodzaju czy oczywiście marki. Właśnie tym ostatnim chcielibyśmy przyjrzeć się nieco bliżej. Wielu zastanawia się bowiem nad tym, czy olej wybierać właśnie ze względu na markę. Odpowiedź na to pytanie dla wielu okazać się może dość zaskakująca.

Marka nie ma znaczenia

Jak się bowiem okazuje, marka przy wyborze oleju nie ma znaczenia. Nie oznacza to jednak, że nie należy zwracać na nią uwagi w ogóle. Oczywiste jest bowiem to, że na rynku jest grupa producentów, która jest ceniona przez zakłady mechaniczne, ale i taka, o których produktach nie mówi się najlepiej. Bezpieczniej będzie więc nabyć oleje markowe, choć nie jest to żadna konieczność.

Parametry

Najważniejsze są jednak parametry takiego oleju. Tak więc zadbać trzeba o to, aby był to środek smarny odpowiedni do danego silnika. W innym wypadku ten może ulec zniszczeniu, a to już natomiast wydatek, o jakim żaden kierowca nie chciałby usłyszeć. Jeżeli olej wybieramy samodzielnie, swoją uwagę zwrócić należy przede wszystkim na lepkość oraz klasę jakościową. Oleje muszą być bowiem zgodne z zaleceniami producenta. Poza tym przy wyborze wskazówką są również dopuszczenia producentów samochodów. Trzeba więc sprawdzić, czy podana norma odnosi się do naszego auta.

Podsumowując, często jest, że jakość i lepkość oleju wiąże się ściśle z jego marką. Jeżeli chcecie być więc pewni swego, stawiajcie na oleje najlepszych producentów w branży. Różnica w cenie nie jest na tyle wysoka, aby szukać czegoś zdecydowanie słabszego, co może zaszkodzić samemu silnikowi.

Przykład dobrych, a jednocześnie dość tanich olejów od markowych producentów znajdziecie Państwo na stronie http://www.olejarz.pl/3-oleje. Wybór jest tutaj na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć olej optymalny do swojego auta.