Kupno nowego samochodu – co warto wiedzieć?

Kupno nowego samochodu – co warto wiedzieć?

Kupno nowego samochodu, nawet jeśli jest to samochód używany wiąże się z koniecznością posiadania odpowiednich funduszy oraz kwestiami formalnymi jakich należy dopilnować po kupieniu kolejnego auta. O czym pamiętać i na co zwracać uwagę podczas kupowania nowego pojazdu?

 

Myśląc o zmianie samochodu na inny warto rozpocząć od sprzedaży poprzedniego, dzięki temu zyskujemy część funduszy na zakup nowego. Sprzedać samochód można na różne sposoby: ogłaszając się w internecie, odwiedzając giełdę samochodową, pytając znajomych czy nie szukają auta, umieszczając za szybą ogłoszenie o sprzedaży. Jeśli potrzebujemy gotówki na już, bo mamy upatrzony nowy samochód wówczas dobrym rozwiązaniem będzie – krakow-skup-aut.pl.

 

Wraz z etapem sprzedaży samochodu powinniśmy się rozglądać za nowym. Analogicznie do form sprzedaży różne są także sposoby na kupno nowego samochodu. Odwiedzając giełdę, żeby sprzedać samochód można jednocześnie rozejrzeć się za nowym i nawet od razu go kupić, można także przeglądać w internecie oferty sprzedaży, zorientować się czy jakiś znajomy nie sprzedaje aktualnie samochodu.  Jeśli myślimy o samochodzie używanym możemy także odwiedzić komisy samochodowe, a jeśli interesuje nas nowe auto – salon samochodowy.

 

Kupując samochód – niezależnie czy będzie on nowy, czy używany koniecznie powinniśmy pojechać na jazdę próbną. Dzięki temu możemy ocenić jak prowadzi się nam dany samochód i czy jest on dla nas odpowiedni. W przypadku używanych samochodów możemy też ocenić pracę silnika i innych elementów samochodu. Używane samochody dobrze jest kupować z kimś, kto się zna na samochodach i może pomóc ocenić stan techniczny  kupowanego auta.

 

Jeśli decydujemy się na zakup konieczne należy zadbać także o sporządzenie umowy kupna – sprzedaży samochodu, w której powinny zawrzeć się wszystkie dane zarówno kupującego, jak i sprzedającego oraz informacje dotyczące samochodu i jego ceny. Warto pamiętać, że należy także opłacić podatek od umów cywilnoprawnych, dlatego dobrze jest ustalić, która ze stron się do tego zobowiązuje.

 

Po zakupie samochodu używanego, ze względów bezpieczeństwa konieczna będzie też wymiana elementów auta, które ulegają zużyciu, mowa tutaj o klockach hamulcowych i oleju. Nawet jeśli poprzedni właściciel twierdzi, że były one niedawno wymieniane i tak powinniśmy dokonać ich wymiany, aby mieć pewność, że samochód jest bezpieczny.

 

Na koniec pozostaje jedynie rejestracja nowego samochodu i można ruszać w drogę!