Kupno używanego samochodu

Kupno używanego samochodu

Jak pokazują badania i statystyki Polacy najczęściej kupują używane samochody, wiąże się to przede wszystkim z ich ceną, która w porównaniu do samochodów z salonu jest dużo bardziej przystępna jak na kieszeń przeciętnego Kowalskiego.

Najczęściej pierwszym krokiem nim przyszły właściciel kupi nowy samochód, jest wystawienie starego na sprzedaż, można to zrobić różnymi metodami od przywieszenia na szybie samochodu ogłoszenia o sprzedaży, aż po sprzedanie go w skupie aut, takim jak – skup aut wieliczka. Następnie rozpoczynają się poszukiwania nowego, ale używanego samochodu.

Jest kilka miejsc, w których kierowcy mogą kupić używane samochody, pierwszym z nich jest uważana obserwacja ulicy, parkingów i przydrożnych ogródków, w których właściciele wystawiają samochody, które za szybą mają informacje „Sprzedam”, po czym następuje numer telefonu aktualnego właściciela, a niekiedy także specyfikacja danego pojazdu.

Innym sposobem na nabycie używanego samochodu są portale aukcyjne, niektóre z nich oferują różnorodne towary, inne są poświęcone stricte samochodom. Dzięki temu bez wychodzenia z domu można przejrzeć kilkaset interesujących oferta, a następnie skontaktować się z właścicielami najciekawszych by móc pojechać obejrzeć, oferowany nam samochód.

Kolejnym sposobem jest giełda samochodowa, gdzie znaleźć możemy wielu sprzedających i kupujących samochody. Na giełdzie możemy nie tylko od razu obejrzeć samochód, ale także odpalić silnik czy przejechać się danym automobilem.

Komis, czyli innymi słowy sklep z używanymi samochodami to kolejne bardzo dobre miejsce, w którymi zainteresowani mogą nabyć samochody z drugiej ręki.

Niezależnie od miejsca, w którym kupowany jest używany samochód, należy dokładnie się mu przyjrzeć, nie tylko pod kątem silnika i wyglądu wewnętrznego samochodu, ale także pod kątem karoserii, ilości wyjeżdżonych kilometrów czy ewentualnych napraw, które będą konieczne po jego zakupie. Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę kupując używany samochód.