Sposoby zabezpieczenia miejsca parkingowego

Sposoby zabezpieczenia miejsca parkingowego

Parkingi samochodowe spotkać można dziś niemal wszędzie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ trzeba mieć na uwadze, że jest to dziś podstawowy środek lokomocji wielu Polaków i na pewno w najbliższym czasie nic się pod tym względem nie zmieni. Logiczne, że takie parkingi spotykamy dziś również przy lotniskach. Jak są one chronione?

Ogrodzenia

W pierwszej kolejności odnieść się rzecz jasna trzeba do ogrodzenia takich parkingów. Najlepsza jest tu jakaś siatka i tak właśnie takie miejsca parkingowe najczęściej są zabezpieczone. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że obejście takich ogrodzeń nie jest niczym trudnym. Dlatego ważne jest też oświetlenie, choć i to nie zagwarantuje, że samochód pozostawiony na parkingu będzie bezpieczny. Co jeszcze?

Firma ochroniarska

Najlepiej, jeśli taki parking będzie również chroniony przez specjalistyczną firmę ochroniarską. Wielu zauważa, że pracują tam emeryci i renciści. Rzeczywiście w wielu przypadkach w takich firmach są zatrudniane osoby z grupą inwalidzką. Wszystko przez to, że nie należy za nich odprowadzać składek ubezpieczeniowych, a przynajmniej nie są one tak wysokie. Poza tym pamiętajmy również o tym, że tacy ochroniarze zazwyczaj mają przy sobie niezbędne narzędzia ochrony, a więc nie tylko gaz czy pałki, ale nawet broń palną. Oczywiście są też właściwie przeszkoleni. Wydaje się więc logiczne, że jest to znacznie lepsza forma zabezpieczenia miejsca parkingowego od stróża.

Monitoring

W końcu doszliśmy do najważniejszego, a mianowicie monitoringu. Ten jest dziś niezbędny, jeżeli taki parking ma być efektywny. Niemniej jednak nie mogą być to byle jakie kamery. Jeżeli już to musi to być monitoring najwyższej jakości. Wszystko po to, aby ewentualnie w razie konieczności można było rozpoznać sprawców, którzy dokonali takiego przestępstwa.

Jeśli jakiś parking samochodowy ma to wszystko, pozostawiony na nim pojazd jest w miarę bezpieczny i nie powinno mu przytrafić się nic złego.

Doskonałym przykładem takiego miejsca parkingowego jest parking Atmosfera, który znajduje się przy porcie lotniczym Katowice-Pyrzowice. Więcej informacji o nim znaleźć można pod adresem atmosfera.eu.